Rēzeknes tehnikums

Kļūsti par profesionāli!

SAM 8.3.5.

Viena fotogrāfa stāsts

fotografija1

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 2020.gada 14. oktobrī Rēzeknes tehnikuma izglītības programmas “Interjera dizains” grupas izglītojamajiem bija brīnišķīga iespēja satikties ar profesionālu fotogrāfu Jāni Litavnieku fotostudijā.

 

 

Tikšanās laikā Jānis Litavnieks dalījās savā pieredzē par karjeras veidošanas procesu, iepazīstināja jauniešus ar fotogrāfa darbības nozari, darbam nepieciešamo aparatūru un foto studijas inventāru. Pastāstīja par fotografēšanas atšķirībām, kas paredz fotogrāfiju uzņemšanu iekštelpās, kompozīcijas un fona nošķiršanas paņēmieniem objektu izcelšanai, kas ļauj uzņemt interesantākus fotoattēlus. Pievērsa īpašu uzmanību fotografēšanas pareizo leņķu un gaismas nozīmei, kas atklās katru dizaina elementu pilnībā, sākot no telpu iekārtojuma līdz atsevišķām dizaina detaļām. Speciālists atzīmēja, ka galvenais nebaidīties eksperimentēt.

fotografija1

Praktisko nodarbību laikā ar profesionāļa palīdzību izglītojamajiem bija iespēja eksperimentēt atkārtojot foto gaismas efektus, kompozīcijas, un rakursus portretiem studijas apstākļos. Jaunieši kopā ar fotogrāfu izpētīja, kā veidot kadra kompozīciju un vajadzīgās datorprogrammas fotogrāfijas apstrādē.

Izglītojamie ar prieku piedalījās meistarklasē, vairāk uzzinot par fona, gaismas un kopīgas kompozīcijas nozīmi.

fotografija1

Pateicamies profesionālajam fotogrāfam Jānim Litavniekam par tik vērtīgu un praktisku pieredzi.

Ekskursijas un nodarbību laikā tika ievēroti visi pašaizsardzības un drošības pasākumi.

  projekts1

Aktīvā pozīcija: Sākums Tehnikums Projekti SAM 8.3.5. Viena fotogrāfa stāsts

Kontaktinformācija

Varoņu iela 11a, Rēzekne, LV-4604
Tālr.: +371 646 33664
Fakss: + 371 646 32665
E-pasts: pasts@rezeknestehnikums.lv
Citi kontakti